Планування роботи кабінету
Робота навчального кабінету планується на підставі перспективного плану розвитку кабінету. План кабінету складається, як правило, на рік і містить конкретні завдання всім учителям, що викладають дисципліну.
Планування роботи кабінету доцільно проводити за такими розділами:
1. Організаційна робота.
2. Вдосконалення матеріально-технічної бази кабінету.
3. Навчально-методична робота.
4. Позакласна робота з учнями.
5. Бібліографічна робота.
Навчально-методична робота
У цьому розділі необхідно спланувати роботу щодо створення такої на¬вчально-методичної документації: оснащення технічними програмними педагогічними засобами навчання (складання диктантів, підбір матеріалів для слайдів, кодопозитивів, діафільмів, відеофільмів, відеокамери, навчальні про¬грами для мультимедіа); підбір методичних статей, розробок уроків учителів, а також навчальної, довідкової і методичної літератури; розробка і своєчасне оновлення тематичних контрольних робіт; розробка матеріалів до стендів, плакатів, до оснащення методичного куточка або вісника; робота щодо систематизації матеріалів навчально-методичного комплексу в кабінеті.
Удосконалення матеріально-технічної бази кабінету
У цьому розділі необхідно передбачити придбання технічних та сучас¬них електронних педагогічних засобів навчання, ремонт технічних засобів навчання, оформлення стендів, виготовлення демонстраційних моделей, таблиць, плакатів, діаграм. Виготовлення слайдів, діафільмів, кодопозитів, проведення відеозйомки різних матеріалів; поповнення кабінету на¬вчальною, довідковою і методичною літературою.
Позакласна робота з учнями
Заходи, що рекомендується запланувати в цьому розділі перш за все: проведення консультацій і додаткових занять; організація роботи гуртків, факультативів, наукового товариства учнів, ініціативних груп з організації творчих справ на базі кабінету; проведення олімпіад, інтелектуальних марафонів, конференцій, вікторин, командних змагань; проведення конкурсів; випуск стінгазет, інформаційних листків, бюлетенів; виступ на тематичних лінійках і в радіогазетах.
Бібліографічна робота
У цьому розділі рекомендується спланувати роботу щодо створення систематизації і поповнення карток кабінету (наочних посібників, техніч¬них і програмованих педагогічних засобів навчання, методичних розробок, журнальних статей, навчальної, довідкової та методично
ї літератури).